Мешалката за боја и маси FERM PMM1006 има моќност од 1400 вати, има мек старт и 2 Брзини за оптимално мешање на густи и ретки супстанции. Идеална е за мешање на бои, цемент, малтер, гипс и слично. Контролата на брзината ги меша смесите до оптимални перформанси и спречува употреба при прскање.

Спецификации
Напон                                230-240V, 50Hz
Моќност                                           1400W
Брз.празен од 1                  180-380/min.
Брз.празен од 2                  300-650/min.
 
Опис
-   Lock-on копче
-   Варио.елек. контрола на брзина
-   2 механички брзини
-   Мешач вклучен
-   3m гумен кабел
 
Вклучено: Универзален мешач – 2 клуча 

Гаранција 2 години

Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

МЕШАЛКА ЗА БОЈА И МАСИ 1400W

  • Производител: FERM
  • Шифра на производ: PMM1006
  • Достапност: На залиха
  • 5,999MKD


Поврзани производи

МЕШАЛКА ЗА БОЈА И МАСИ 1800W

МЕШАЛКА ЗА БОЈА И МАСИ 1800W

◆ Спецификации: - Напон: 230-240V, 50Hz - Моќност: 1800W - Брзина на празен од 1: 180..

6,999MKD

Тагови: МЕШАЛКИ ЗА БОЈА И МАСИ, ЕЛЕКТРИЧНИ АЛАТИ