За сите љубители на адреналин, серијата eRomobil Extreme го обезбедува токму тоа чувство!

Два моќни мотори од 1000 W ќе ве одведат до врвот на секој рид. Амортизерите со висок удар и робусните гуми од 10″ ќе обезбедат безбедно возење надвор од патот со максимална удобност.

Моќната батерија, моќниот мотор со три брзини и големата силиконска шарка, обезбедуваат идеално возење со поголема брзина, моќност и опсег до 75 километри во режимот на возење ECO!

Со само едно притискање на копче, го префрлате скротениот градски скутер во моќен теренец со погон на сите тркала, но не заборавајте ја вашата кацига!

Предните и задните диск сопирачки обезбедуваат безбедно запирање. Цврстиот и склоплив механизам обезбедува подвижност и лесна употреба.

◆ Спецификации:
- Материјал: Алуминиум
- Големина на тркала: 10″
- Максимална носивост (kg): 120 kg
- Максимална брзина: 60 km/h
- Домет: 55-75 km (* во зависност од конфигурацијата на теренот, временските услови и стилот на возење)
- Моќност на моторот: 2×1000 W
- Батерија: 52 V, 18 Ah
- Рамка: Алуминиум
- Максимален агол на качување: 20°
- Гуми: 10″ воздушни
- Тип на сопирачка: Предни и задни диск сопирачки
- Тежина на тротинетот: 32 kg
- Време на полнење: 9-10 часа
- Можност за склопување: ДА – склопливи рачки
- Суспензија: Предна
- Светло: Предни и задни LED диоди, светла
- Димензии: 1300 x 670 x 1220 mm
- Боја: Црно-зелена

    ◆ Останато:
    - Дисплеј: (брзина, режим на брзина, ниво на батерија, ODO / TRIP, напон на батеријата и шифра на грешка, светло), 4 копчиња + лев погон: копче со 1 или 2 мотори, копче за сирена
    Дополнителни опции: Можност за преклопување, 3 режими на работа. ECO, MID, HIGH (Еден и двоен мотор), Далечински управувач за заклучување/отклучување и аларм, Преден и заден висок амортизер
    - Гаранција: 1 Година
    - Достава: Бесплатна
    - Телефон/Вибер: 078 204 142
    - Упатство за употреба: MS ENERGY X10 PDF


    Напишете коментар или оценка

    Забелешка: HTML-от не е преведен!
        Лош           Добар

    Електричен тротинет MS ENERGY x10

    • Производител: MS ENERGY
    • Шифра на производ: MS ENERGY x10
    • Достапност: На залиха
    • 89,990MKD


    Поврзани производи

     Електричен тротинет MS ENERGY M10

    Електричен тротинет MS ENERGY M10

    Електричниот тротинет e практично превозно средство за низ градската гужва! Кога не се воз..

    21,990MKD

    Електричен тротинет MS ENERGY E20 Grey

    Електричен тротинет MS ENERGY E20 Grey

    Новата „Е“ серија е идеална за сите оние кои користат тротинет секој ден. Моќната батерија, моќниот ..

    43,990MKD

    Електричен тротинет MS ENERGY E10 Gray

    Електричен тротинет MS ENERGY E10 Gray

    Електричниот тротинет e практично превозно средство за низ градската гужва! Кога не се воз..

    34,990MKD

    Електричен тротинет MS ENERGY E10 White

    Електричен тротинет MS ENERGY E10 White

    Електричниот тротинет e практично превозно средство за низ градската гужва! Кога не се воз..

    34,990MKD

    Електричен тротинет MS ENERGY E20 White

    Електричен тротинет MS ENERGY E20 White

    Новата „Е“ серија е идеална за сите оние кои користат тротинет секој ден. Моќната батерија, моќниот..

    43,990MKD

    Тагови: ЕЛЕКТРИЧНИ ТРОТИНЕТИ