Електричниот тротинет e практично превозно средство за низ градската гужва! 

Кога не се возите, едноставно преклопете го тротинетот и понесете го со себе! Има лесна конструкција, едноставната употреба и можете да поминете долга километража со едно полнење. Ова го прави идеален за секојдневно вршење на вашите активности низ градот! 

Големите тркала, амортизерите и ефикасните кочници го прават возењето поудобно и сигурно без потреба од често застанување поради и нерамнини или препреки на патеката. 

MS ENERGY посветува многу внимание на технологијата и дизајнот како возењето освен економично и еколошко би било и сигурно и удобно. 

Со мобилна апликација MS ENERGY многу брзо и едноставно ќе се споите со тротинетот на екранот на вашиот смартфон (Android или iOS) и ќе ви дава статистика на помината рута, моментална брзина и останат капацитет од батеријата, исто ќе ви овозможи и електронска блокада на моторот, палење и гасење на предните светла, и одбирање на боја на LED светлата. 

Со помош на апликацијата ќе можете да направите дијагностика на проблеми и дали во дадениот момент е се во ред со електрониката, батеријата, моторот и останатите клучни делови на тротинетот.

◆ Спецификации:
- Материјал: Алуминиум
- Големина на тркала: 8.5″
- Максимална носивост (kg): 100 kg
- Макс. брзина: 25 km/h
- Домет: 20 – 35 km
- Мотор: 350W,- Max power 540W
- Батерија: 36V, 7.5Ah
- Рамка: Алуминиум
- Максимален агол на качување:: 15°
- Гуми: 8.5″ воздушни
- Кочници: Задна диск кочница + предна електрична кочница
- Тежина на ромобилот: 14 kg
- Време на полнење: 3-5 часа
- Можност за склопување: ДА – склопливи рачки
- Суспензија: Предна
- Светла: Предно и задно светло
- Димензии: 1130 x 550 x 1140 mm
- Боја: Темно сива

    ◆ Останато:
    - Електронска кочница на предното тркало со регенерациско полнење
    - Smart апликација (MS Energy) за Android и iOS системи
    - Широк управувач, силиконско газиште
    - Гаранција: 1 Година
    - Достава: Бесплатна
    - Телефон/Вибер: 078 204 142
    - Упатство за употреба: MS ENERGY M10 PDF


    Напишете коментар или оценка

    Забелешка: HTML-от не е преведен!
        Лош           Добар

    Електричен тротинет MS ENERGY M10

    • Производител: MS ENERGY
    • Шифра на производ: MS ENERGY M10
    • Достапност: На залиха
    • 21,990MKD


    Поврзани производи

    Електричен тротинет MS ENERGY x10

    Електричен тротинет MS ENERGY x10

    За сите љубители на адреналин, серијата eRomobil Extreme го обезбедува токму тоа чувство!Два моќни м..

    89,990MKD

    Електричен тротинет MS ENERGY E20 Grey

    Електричен тротинет MS ENERGY E20 Grey

    Новата „Е“ серија е идеална за сите оние кои користат тротинет секој ден. Моќната батерија, моќниот ..

    43,990MKD

    Електричен тротинет MS ENERGY E10 Gray

    Електричен тротинет MS ENERGY E10 Gray

    Електричниот тротинет e практично превозно средство за низ градската гужва! Кога не се воз..

    34,990MKD

    Електричен тротинет MS ENERGY E10 White

    Електричен тротинет MS ENERGY E10 White

    Електричниот тротинет e практично превозно средство за низ градската гужва! Кога не се воз..

    34,990MKD

    Електричен тротинет MS ENERGY E20 White

    Електричен тротинет MS ENERGY E20 White

    Новата „Е“ серија е идеална за сите оние кои користат тротинет секој ден. Моќната батерија, моќниот..

    43,990MKD

    Тагови: ЕЛЕКТРИЧНИ ТРОТИНЕТИ