Електричниот тротинет e практично превозно средство за низ градската гужва! 

Кога не се возите, едноставно преклопете го тротинетот и понесете го со себе! Има лесна конструкција, едноставната употреба и можете да поминете долга километража со едно полнење. Ова го прави идеален за секојдневно вршење на вашите активности низ градот! 

Големите тркала, амортизерите и ефикасните кочници го прават возењето поудобно и сигурно без потреба од често застанување поради и нерамнини или препреки на патеката. 

MS ENERGY посветува многу внимание на технологијата и дизајнот како возењето освен економично и еколошко би било и сигурно и удобно. 

Новата Е серија на електрични тротинети на MS Energy е идеална за сите оние кои ќе користат скутер секој ден. Моќната батерија, моќниот три-брзински мотор и поголемата силиконска шара ќе ви дадат идеално возење со поголема брзина и подолг опсег.

Со мобилна апликација MS ENERGY многу брзо и едноставно ќе се споите со тротинетот на екранот на вашиот смартфон (Android или iOS) и ќе ви дава статистика на помината рута, моментална брзина и останат капацитет од батеријата, исто ќе ви овозможи и електронска блокада на моторот, палење и гасење на предните светла, и одбирање на боја на LED светлата. 

Со помош на апликацијата ќе можете да направите дијагностика на проблеми и дали во дадениот момент е се во ред со електрониката, батеријата, моторот и останатите клучни делови на тротинетот. 

    ◆ Спецификации:
    - Материјал: Челик
    - Големина на тркала: 10″
    - Максимална носивост (kg): 120 kg
    - Максимална брзина: 35 km/h
    - Домет: до 40 km
    - Моќност на моторот: 450W, Max power 800W
    - Батерија: 48V, 12.5Ah
    - Рамка: Челик
    - Максимален агол на качување: 20°
    - Гуми: 10″ воздушни
    - Кочници: Задна диск кочница + предна електрична кочница
    - Тежина на тротинетот: 18 kg
    - Време на полнење: 4-5 часа
    - Можност за склопување: ДА – склопливи рачки
    - Суспензија: Предна
    - Светла: Предно и задно светло
    - Димензии: 1120 x 500 x 1150 mm
    - Боја: Темно сива

       ◆ Останато:
       - Електронска кочница на предното тркало со регенерациско полнење
       - Smart апликација (MS Energy) за Android и iOS системи
       - Широк управувач, силиконско газиште
       - Гаранција: 1 Година
       - Достава: Бесплатна
       - Телефон/Вибер: 078 204 142
       - Упатство за употреба: MS ENERGY E10 PDF


       Напишете коментар или оценка

       Забелешка: HTML-от не е преведен!
           Лош           Добар

       Електричен тротинет MS ENERGY E10 Gray

       • Производител: MS ENERGY
       • Шифра на производ: MS ENERGY E10 Gray
       • Достапност: На залиха
       • 34,990MKD


       Поврзани производи

       Електричен тротинет MS ENERGY x10

       Електричен тротинет MS ENERGY x10

       За сите љубители на адреналин, серијата eRomobil Extreme го обезбедува токму тоа чувство!Два моќни м..

       89,990MKD

        Електричен тротинет MS ENERGY M10

       Електричен тротинет MS ENERGY M10

       Електричниот тротинет e практично превозно средство за низ градската гужва! Кога не се воз..

       21,990MKD

       Електричен тротинет MS ENERGY E20 Grey

       Електричен тротинет MS ENERGY E20 Grey

       Новата „Е“ серија е идеална за сите оние кои користат тротинет секој ден. Моќната батерија, моќниот ..

       43,990MKD

       Електричен тротинет MS ENERGY E10 White

       Електричен тротинет MS ENERGY E10 White

       Електричниот тротинет e практично превозно средство за низ градската гужва! Кога не се воз..

       34,990MKD

       Електричен тротинет MS ENERGY E20 White

       Електричен тротинет MS ENERGY E20 White

       Новата „Е“ серија е идеална за сите оние кои користат тротинет секој ден. Моќната батерија, моќниот..

       43,990MKD

       Тагови: ЕЛЕКТРИЧНИ ТРОТИНЕТИ