◆ Спецификации: 
Напон: 230V, 50Hz 
Моќност: 900W
Брзина на празен од: 2.950/min.
Регулација на маса: 0°-45°
Димензија: 500x400
Дијаметар диск: 200mm
Отвор: 25.4mm

◆ Опис:
- Безбедносно копче
- Регулација на маса 0-45°
- Хромирна основа
- Водилка
- Индукциски мотор
- Водено ладење
- Монтажа на работна маса

◆ Вклучено: 
- Дијамантска пила 200x25.4mm
- Клуч
- Водилка
- Заштитни очила
- Тампони

◆ Гаранција: 2 години

◆ Цена: 6.999 денари

◆ Достава: Бесплатна

◆ Телефон: 078 204 142

Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

ЦИРКУЛАР ЗА СЕЧЕЊЕ ПЛОЧКИ 900W - 200mm

  • Производител: FERM
  • Шифра на производ: TCM1011
  • Достапност: На залиха
  • 7,999MKD


Поврзани производи

ЦИРКУЛАР ЗА СЕЧЕЊЕ ПЛОЧКИ 600W - 180mm

ЦИРКУЛАР ЗА СЕЧЕЊЕ ПЛОЧКИ 600W - 180mm

Спецификации: Напон: 230V, 50Hz Моќност: 600W Брзина на празен од: 2.950/min. Регулација на маса..

4,999MKD

Тагови: ЦИРКУЛАРИ ЗА СЕЧЕЊЕ ПЛОЧКИ, ЕЛЕКТРИЧНИ АЛАТИ