АГОЛНА БРУСИЛКА 
850W - 125mm 
FERM AGM1087 

◆ Спецификации 
- Напон: 230-240V, 50Hz
- Моќност: 850W
- Дијаметар: 125mm
- Брзина на празен од: 11.000/min.
- Навој: M14

◆ Опис
- Електронска рестарт функција
- Lock-on копче
- Кочница на вретено
- Заштитен браник
- 3m гумен кабел

◆ Вклучено:
- Рачка
- Клуч

◆ Гаранција: 2 години

◆ Цена: 1.999 денари

◆ Достава: Бесплатна

◆ Телефон: 078 204 142

Аголната брусилка FERM AGM1087 има моќен мотор од 850W и дијаметар на диск од 125mm. Одлична е за брусење и сечење на метал (челик, алуминиум итн.) и камења. Главната рачка има мек држач за подобро да „лежи“ на рака, а има и странична прилагодлива рачка за корисниците секогаш да имаат целосна контрола на работата. Благодарение на бравата на вретеното можете брзо и лесно да ги разменувате дисковите за сечење. Екстра-долгиот кабел за напојување од 3 метри обезбедува дополнителна слобода на движење и лесна употреба.


Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

Аголна брусилка 850W - 125mm

  • Шифра на производ: AGM1087
  • Достапност: На залиха
  • 1,999MKD


Поврзани производи

Аголна брусилка 500W - 115mm

Аголна брусилка 500W - 115mm

Спецификации Напон: 230-240V, 50HzМоќност: 500WДијаметар: 115mmБрз.празен од: 11.000/min.Навој..

1,799MKD

Аголна брусилка 2500W - 230mm

Аголна брусилка 2500W - 230mm

Аголна брусилка 2500W - 230mm FERM AGM1088 Спецификации           ..

4,799MKD

Аголна брусилка + Брусни плочи

Аголна брусилка + Брусни плочи

Аголна брусилка 500W-115mm+25 Дискови за сечење инокс 115х1.0х22.23 Телефон: 078 204 142..

3,499MKD

Тагови: FERM, AGM1087, Аголна брусилка, Алати и машини